O čem je letošní pařížský autosalon? Má hned několik hlavních nosných témat. Jedním z nich jsou absence automobilek, které se vzdaly drahé prezentace na autosalonu, kde stejně jejich modely zaniknou. Raději si připravily vlastní prezentace. Mezi ně patří třeba Ford, Volvo nebo Lamborghini. [celá zpráva]

Ovšem tím hlavním tématem jsou tentokrát elektroauta. A to v jakékoli podobě. Od čistých elektromobilů, které představil třeba Volkswagen v podobě konceptu I.D., což bude vlastně elektromobil vyráběný od roku 2020 souběžně s novým Volkswagenem Golf.

Video

Volkswagen I.D. předznamenává budoucnost elektromobilů

Zdroj: VW

Ostatně  koncern VW, kam patří i česká Škoda Auto, chce do roku 2025 představit 30 elektromobilů a hned v příštích dvou letech by se mělo představit kolem 17 hybridních vozů.

Z dalších elektromobilů vyzdvihneme třeba Opel Ampera, krásný koncept Mercedes-Benz Generation EQ.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Mercedes EQ na autosalonu v Paříži

Zdroj: AP

Ale jsou tu i vozy jako Mitsubishi GT-PHEV, které se spoléhají na hybridní pohonnou jednotku, kde elektromotory doplňuje spalovací motor. A ne ledajaký – má objem 2,5 litru.

Mitsubishi GT-PHEV

Mitsubishi GT-PHEV

FOTO: Martin Žemlička, Novinky

Mezi elektrickými auty se neztratil ani Renault Zoe, který je sice už letitý, ale dostal nějaké menší retuše a hlavně lepší techniku, takže se dojezd protáhl ze 170 na 300 km. Stejný dojezd pak má elektrický Volkswagen Golf, který se začne prodávat už zanedlouho.

České lákadlo  

Svou premiéru si hned mezi prvními odbyla Škoda Kodiaq, první velké SUV z mladoboleslavské automobilky. Kromě něj se v ČR v závodě Škody Auto v Kvasinách vyrábí také Seat Ateca X-Perience, který se tady také vystavuje poprvé.
Při premiérách má v Paříži česká výroba zastoupení také na stánku korejské automobilky Huyndai, která tu ukazuje novou generaci modelu i30 vyráběného v Nošovicích.

Nový Hyundai i30 z Nošovic

Nový Hyundai i30 z Nošovic

FOTO: Martin Žemlička, Novinky

Tradičně největší pozornost na sebe strhávají sportovní speciály luxusních značek. Automobilka Ferrari představila první čtyřmístný model, který bude vybavený osmiválcovým motorem namísto tradičního dvanáctiválce. Model GTC4 Lusso T bude mít podle zástupců automobilky přeplňovaný motor V8 o výkonu 610 koní.

Lusso se přitom bude souběžně nabízet i v dražší verzi s šestilitrovým dvanáctiválcem a pohonem všech kol. Nabídkou levnějšího osmiválce o objemu 3,9 litru firma podle zástupců cílí na mladší zákazníky. Maximální rychlost vozu je téměř 320 km/h.

LaFerrari Aperta - nový vrchol automobilky, když kupé je už vyprodané

LaFerrari Aperta - nový vrchol automobilky, když kupé je už vyprodané

FOTO: Christophe Ena, ČTK/AP

Ferrari v Paříži ukázalo i svůj model LaFerrari ve verzi bez střechy označované jako Aperta. Limitovaná edice 200 aut je již podle informací automobilky vyprodaná, byť je cena vozu asi 3,5 miliónu eur, tedy zhruba 94,5 miliónu korun, a nyní objednané vozy dorazí k zákazníkům až příští rok. [celá zpráva]

Video

LaFerrari Aperta stojí téměř 95 miliónů korun

Zdroj: Ferrari

Prozatím se mezi nablýskanými vozy obklopenými štíhlonohými modelkami mohou na autosalonu procházet jen novináři a odborná veřejnost. Pro širokou veřejnost se největší světová automobilová výstava otevře v sobotu a potrvá do 16. října.