Audi R8 V10 Plus vyhrálo mezi tuctem supersportů závod na čtvrtmíli

Novinky, maž

Americkému časopisu Motor Trend se podařilo na jedno místo přivést 12 současných supersportů, což je samo o sobě malý zázrak. Redakce vybírala nejenom řidičsky nejlepší automobil, ale také ten, který čtvrtmílovou trať (400 m) zdolá nejrychleji.

Audi R8 (2015)

Na startovacím roštu byly auta za celkem šedesát miliónů korun o celkovém výkonu 6484 koňských sil. Šlo o následující stroje: Aston Martin V12 Vantage S (572 k), BMW M4 GTS (500 k), Jaguar F-Type SVR (583 k), Ford Shelby Mustang GT350R (533 k), McLaren 570S (572 k), Porsche 911 Carrera S (462 k), Honda NSX (581 k), Audi R8 V10 Plus (610 k), Mercedes-AMG GT S (510 k), Chevrolet Camaro SS 1LE (461 k), Nissan GT-R (572 k) a Dodge Viper ACR (654 k).

Kdo závod na 400 metrů vyhrál, už víte. My pouze dodáme, že jeho čas byl nejrychlejší v rámci všech měření Motor Trendu - 10,6 sekundy. Závod na čtvrtmíli je ale jenom jednou z disciplín, například v objektivně neměřitelné volbě řidičsky nejzábavnějšího auta zvítězil - možná trochu nečekaně - McLaren 570S.