Už na podzim se představí nové velké SUV, které se bude jmenovat Kodiaq. V karoserii dlouhé 4,7 metru se usadí pohodlně až sedm cestujících. Základ ovšem bude s pěti sedadly a pohonem předních kol. Sedm sedadel a pohon 4x4 bude za příplatek.

První nákresy prozrazují, že Škoda se odchýlila od konceptu VisionS jen velmi málo. Nejmarkantnější změna je na zádi, kde se světla trochu rozšíří, aby zde mohlo být použito typické červené C. V přední části zůstanou dělená světla, změní se vstupy vzduchu v nárazníku.

První nákresy sériové Škody Kodiaq

První nákresy sériové Škody Kodiaq

FOTO: Škoda Auto

Škoda VisionS (2016)

Pro srovnání: Škoda VisionS (2016)

FOTO: Škoda Auto

Interiér samozřejmě bude zcela jiný, než tomu bylo u konceptu. Očekáváme, že se sem dostane standardní koncernový interiér, ovšem s velkým centrálním displejem navigace. Displej by měl dělit výrazně prostor na zónu řidičovu a spolujezdce. Bohužel kresby interiéru zatím Škoda neuveřejnila.

O Škodě Kodiaq resp. studii Vision S jsme psali:
Představení Škody VisionS
V muzeu Škody je k vidění třítunový hliněný model studie VisionS
Je rozhodnuto. Nové SUV od Škody ponese název Kodiaq
Škoda ukázala kodiaq, nové SUV krylo maskování

Technika bude založena na modulární platformě MQB, tedy podobná Volkswagenu Tiguan, ale rozvor bude výrazně delší. Pohon všech kol bude zajišťovat mezinápravová spojka Haldex páté generace. Nabídka motorů by měla připomínat tu ve Škodě Superb. Základem by měl být čtyřválec 1.4 TSI s výkonem 92 kW. Očekává se, že v budoucnu se Škoda Kodiaq stane i plug-in hybridem.

Představení vozu bude na podzim tohoto roku a prodej začne začátkem roku 2017. Ceníky tak můžeme očekávat někdy před koncem roku 2016.

Interiér konceptu Škoda VisionS

Interiér konceptu Škoda VisionS

FOTO: Škoda Auto

Škoda VisionS

Škoda VisionS

FOTO: Škoda Auto

Škoda VisionS

Škoda VisionS

FOTO: Škoda Auto