Další podpora ekologických vozů je v dani z vlastnictví motorového vozidla, která v tomto případě bude na deset let nulová. Dosud přitom byly elektromobily osvobozeny od daně na pět let.

Samozřejmě, že i tato podpora má nějaké svoje milníky. Například podporu dostane jen ten, kdo si koupí elektromobil do částky 60 000 eur (1,6 miliónu korun), a to proto, aby vláda nepodporovala koupě i nejluxusnějších vozidel. Navíc jsou podporovány jen některé značky, které se budou podílet na financování nákupních prémií.

Celá akce bude rozprostřena maximálně do roku 2019 nebo do té doby, dokud se nevyčerpají peníze. S tím ale souvisí i velká překážka elektromobility – nedostatečná infrastruktura dobíjecích stanic v Německu. Proto vláda současně vyčlenila 300 miliónů eur (8,1 miliardy korun), aby v letech 2017 až 2020 podpořila výstavbu nových dobíjecích stanic.

Už před dvěma lety se německá vláda zavázala, že do roku 2020 bude jezdit na tamních silnicích jeden milión elektromobilů. Bohužel to je zatím jen vzdálená meta, protože dosud je v Německu registrováno jen 130 000 osobních hybridů a 25 000 čistě elektrických osobních vozidel.