Je pravda, že pro Čechy by se zakázka pro Liberty Walk trochu prodražila. Vždyť jde o japonskou firmu z Owariasahi. Nedávno jsme představovali její výtvor Lamborghini Huracán.[celá zpráva]

Jenže tentokrát tu máme něco, co je trochu předzvěstí toho, co už bylo. Ne, nespletli jsme se. Ferrari 360 Modena se už nevyrábí a tahle tuningová kreace bude oficiálně představena teprve v červnu.

Liberty Walk Ferrari 360 Modena

Liberty Walk Ferrari 360 Modena

FOTO: Liberty Walk

Základem je, jak jinak u této firmy, rozšíření auta pomocí ohromných, ale opravdu ohromných blatníků. K nim pak přibyly nové nárazníky, prahy, zadní difuzor a křídlo. Vše vyrobeno buď z levnějších polymerů, nebo z dražšího uhlíkového kompozitu. První verze vyjde lehce pod půl miliónu korun a druhá pak zase něco lehce nad tuto hranici. Ovšem zadní spoiler je samostatná položka za úžasných 650 000 korun.

Jestli vám připadá, že auto má problém se zpomalovacími prahy, výmoly apod., pak máte pravdu, proto nabízí firma i vzduchově stavitelný podvozek. Je zajímavé, že tato specialita je výrazně levnější než ten spoiler. Stojí v přepočtu pouhých 200 000 Kč.

Liberty Walk Ferrari 360 Modena

Liberty Walk Ferrari 360 Modena

FOTO: Liberty Walk

A kdybyste chtěli lepší motor, musíte jít jinam. Nebo vám to Liberty Walk zařídí, připraví s jiným tunerem, dá do kupy a předá.