Na dráze Kennedyho vesmírného střediska se opět prohnal Hennessey Venom GT, jenže tentokrát ve specifikaci Spyder. Na 4,5 km dlouhé dráze s otevřenou střechou auto letělo rychlostí 265,6 mph, tedy 427,44 km/h. O měření se postarala tradiční firma Racelogic.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Nejrychlejší otevřený vůz světa: Hennessey Venom GT Spyder

Zdroj: Hennesey

Normálně se musí jet stejná trať dvakrát. Pak se výkon zprůměruje a to je výsledek. Tentokrát tomu tak nebylo. Zůstalo jen u jediného pokusu, a tak se musel k pokusu „nachomýtnout“ i německý certifikační ústav, který oficiálně výsledek posvětil. A tak platí.

Stejně si poradili u firmy i se sériovostí, tedy s nutnými třiceti prodanými vozy pro silniční použití. Na rozdíl od kupé už Spyder má svých třicet kupců, takže rekord je oficiální, jak jen to jde.

Odečet času před očištěním

Odečet času před očištěním

FOTO: Hennessey

Kupé jen teoreticky

Jak jsme už napsali v úvodu článku, na té samé trati se kupé prohnalo už jednou v rekordní rychlosti, která překonala i Bugatti Veyron Super Sport. Rychlost 435,31 km/h ale měla jeden háček. Tehdy bylo prodaných jen 29 kusů, takže podmínka „sériovosti“ nebyla splněna. Proto i dnes najdete v Guinnessově knize jako nejrychlejší vůz světa zapsané Bugatti.