Letos se na právě skončeném ženevském autosalonu ukázala studie VisionS, předobraz velkého SUV od Škody. Produkční verze dorazí už v září na pařížský autosalon. Měli jsme možnost vidět jak studii, tak dokonce už i produkční verzi. A platí to samé, co u studie VisionC (Superb III) nebo v roce 2011 v případě VisionD (Rapid Spaceback).

Studie Škoda VisionS na ženevském autosalonu, kde se ukázala ve světové premiéře.

Studie Škoda VisionS na ženevském autosalonu, kde se ukázala ve světové premiéře.

FOTO: Martin Žemlička, Novinky

Nové SUV má mohutné tvary a dostane maximálně 19palcová kola, zatímco studie VisionS měla jednadvacetipalcová. Přední maska je prakticky stejná, včetně dělených světlometů, zdroje světla jsou však o něco větší. Jiný je přední nárazník, stejně jako ten zadní, do boku zasahující světla ve stylu současného superbu ale najdete i na produkční verzi, která se začne vyrábět v nultých sériích již během letních prázdnin.

Video

Rozhovor s šéfdesignérem Škody Jozefem Kabaňem

Zdroj: Novinky.cz

Profil vozu je stejný jako u studie a sedí i vytažené blatníky. Vnitřek vozu jsme neměli možnost vidět, měl by ale být velmi podobný tomu, co nabízí třetí generace superbu. Ostatně nová Škoda Kodiaq je tak trochu superb s větší karoserií a světlou výškou.

Jak dopadly předchozí „vize” škodovky, se můžete podívat níže. Jak vidno, až na drobné změny se ze studie stala produkční verze. A jinak tomu nebude ani u prvního sedmimístného auta s logem Škoda.

Škoda Superb (2015)

Škoda Superb III: nádherná kapota studie VisionC zůstala zachována prakticky beze změn, přední světla u produkční verze nejsou tak odvážná, celkový profil ale zůstal zachován.

FOTO: Škoda Auto

Škoda Superb (2015)

Škoda Superb (2015): zadní světla jsou na rozdíl od studie úplně jiná.

FOTO: Škoda Auto

Škoda Rapid Spaceback

Studie VisionD a Rapid Spaceback

FOTO: Škoda Auto

Rapid Spaceback

Rapid Spaceback a předobraz v podobě studie. Přední maska sedí na sto procent.

FOTO: Škoda Auto