Malý model se bude pravděpodobně jmenovat Tesla 3. Bude to zase sedan. Ale cena by se měla pohybovat už v rozumnějších mezích. I když žádný low-cost to nebude. Začínat bude na 35 000 dolarech, což při současném kurzu je 840 000 Kč.

Ale nepředbíhejme. Cesta k tomuto vozu je dlouhá a trnitá. Firma Tesla Motors se bude muset postarat o několik věcí. Především, jak zabezpečit finance, protože tento rok skončila v silné ztrátě. Druhý problém je, že se musí upravit jejich továrna Gigafactory. A to nebude trvat krátkou dobu. Příští rok se totiž představí pouze koncept a do sériové výroby se dostane podle Elona Muska až přibližně za dva další roky.

X v konfigurátoru

Zatím je tu zpráva pro všechny, kteří chtějí trochu větší a prostornější Teslu. Model X je už připraven k prodeji a objevily se na internetu fotografie z konfigurátoru. Takže víme, jak bude sériové auto vypadat, a hlavně že bude startovat na částce 132 000 dolarů. V přepočtu tedy 3,17 miliónu korun.

Tesla Model X

Tesla Model X

FOTO: Tesla

Auto bude mít zadní dveře vyklápěné vzhůru, třetí řadu sedadel vyklápěnou z podlahy, autopilot na parkování nebo bezklíčové otevírání všech dveří. Motor bude vpředu nabízet 190 kW, na zadní nápravu pak 370 kW. Na stovku zrychlí za 3,8 sekundy a dojezd na jedno nabití elektromobilu bude 386 km.

Tesla Model X

Tesla Model X

FOTO: Tesla