To znamená, že každý den se v průměru více než jeden řidič zmýlil při vjezdu na dálnici a dostal se do špatného směru. Proti stejnému období loňska počet hlášených případů stoupl o čtyři procenta.

Popletení motoristé naštěstí letos nezpůsobili nehody s tragickými následky. Kolize s protijedoucími auty si vyžádaly hlavně materiální škody. Policisté však zaznamenali také kuriózní případ, kdy se do protisměru na dálnici dostal traktor, který následně zavinil nehodu, při níž byli tři lidé zraněni.

.: ANKETA
Podařilo se vám někdy vjet na dálnici do protisměru?
Hlasujte v anketě na konci článku.

Nejvíce poplachů bylo vyhlášeno ve spolkové zemi Dolní Rakousy. Nejčastěji si řidiči popletli jízdu na dálnici A2 od Vídně na jih země, a to hlavně v úseku mezi Villachem a Celovcem. Stoupl také počet hlášení o případech, kdy se motoristé zmýlili v místech, kde se křižuje vícero dálničních úseků. Největší riziko přitom hrozí o víkendu.

Policie často zjistí požití alkoholu

U zmatených řidičů policie často zjistí požití alkoholu. Například tento týden se do protisměru dostala čtyřiatřicetiletá Rakušanka, která po dálnici A1 ve špatném směru ujela 25 kilometrů. Policisté následně zjistili, že žena měla v krvi téměř dvě promile alkoholu.

V boji proti popleteným řidičům daly úřady na začátku dálnic do protisměrných úseků nainstalovat velké reflexní tabule s nápisy "Falsch" (špatně), které mají upozornit na pochybení motoristy. Zatím to ale nepomohlo.