Společnost NANA 2 na webových stránkách uvádí, že vůz Chevrolet Niva s motorem 1,7 l prodává za 449 tisíc korun. V Rusku se přitom tento vůz ve výbavě L prodává v přepočtu za 269 tisíc korun nebo s vyšší výbavou GLS za 307 tisíc korun. Motor navíc podle oficiálního zastoupení GM v ČR společností Opel C&S s.r.o., resp. GM Daewoo, nesplňuje emisní normu Euro 3. Podle serveru auta5p.car.cz byl vůz prezentován na nedávném autosalónu v Chomutově.

Na telefonním čísle, které je na webu neoficiálního dovozce uvedeno, je však zákazník ujištěn, že motor tuto normu bezpečně splňuje. "V současné době se rovněž prověřuje zda firma NANA 2 je vůbec držitelem oprávnění hromadného dovozce, udělovaného Ministerstvem dopravy a spojů ČR," informoval Novinky marketing a PR manager Opel C&S Roman Šubert. "Pokud by se GM rozhodla Nivu do České republiky dovážet, pověřila by tím naši společnost," dodal.

Muž v telefonu po projevení zájmu o koupi vozu potencionálního zákazníka ujišťuje, že všechna potřebná povolení on a jeho společnice mají. Podle internetového výpisu z obchodního rejstříku byla firma s názvem NANA 2 zapsána na začátku září 1996. Jednatelem společnosti je Stanislav Brant, jako společníci jsou uvedeni občané Ruské federace Vadim Soukhoroutchkine a Nana Maslova.

Chevrolet Niva 4x4 1,7 l 
Motor
vpředu, řadový čtyřválec s rozvodem OHC
Objem 1690 ccm
Výkon 59 kW (80 koní) při 5000 ot/min
Max. točivý moment 128 Nm při 4000 ot/min.
Převodovka - pětistupňová s redukcí
ROZMĚRY
Délka 4048 mm
Šířka 1770 mm
Výška 1652 mm
Rozvor 2450 mm