Pořadatelem akce je sdružení Retro Praha ve spolupráci s Auto Štangl. "První dva ročníky se konaly ve výstavním areálu v Letňanech. Kvůli nízkému zájmu veřejnosti jsme se rozhodli přesunout do Holešovic," řekl Novinkám ředitel závodu Ladislav Pakosta. Rallye má mezinárodní charakter a je držitelem nejvyššího koeficientu veteránské organizace FIVA.

V zajetí veteránů

Na rallye se svými třemi vozy přijel i Michal Hanslík z Roztok u Prahy. "S autem Laurin a Klement z roku 1925 jedu již potřetí a nikdy mě nezklamalo. Vždy jsem dojel," sdělil Novinkám. Vůz má nízký obsah 1,8 l, přestože se jedná o mohutný automobil. Jak však řekl jeho majitel, jízdní vlastnosti jsou i přes tento handicap velice slušné. Druhým klenotem je Ford F8 z roku 1943. "Forda mám dvacet let. Pod kapotou je osmiválec do V s obsahem 3,4 l," popsal krasavce Hanslík.

Znovu po sto letech

Když soutěžní veteráni opustí areál holešovického výstaviště, přihlásí se ke slovu kluby majitelů. V pátek měli sraz vlastnící vozů Austin Mini. "V sobotu se zde sjedou majitelé vozů Porsche a Mercedes," informoval Pakosta.

V Holešovicích je v rámci výstavy Veterán Salon k vidění přes 90 veteránů. "Na pražském výstavišti se v roce 1904 konal první autosalón, takže my jsme touto výstavou chtěli navázat na tuto tradici," dodal Pakosta.