Nejenom názvem samotného modelu, ale i názvem automobilky (Mercedes-Maybach) je zřejmé, že znovu vzkříšená luxusní značka bude nabízet výhradně upravené modely od stuttgartského výrobce. Nový maybach pochopitelně vychází z aktuální třídy S s prodlouženým rozvorem a luxusní výbavou dovedenou k dokonalosti.

Pullman je další karosářskou variantou nového Mercedesu třídy S. Platí, že popisované provedení bude nejdelší i nejluxusnější. Na délku měří šest a půl metru (o 1,3 metru delší než standardní „esko”), s výškou 1598 mm je o rovných deset centimetrů vyšší. Rozvor náprav má větší hodnotu, než je celá délka fabie – 4418 mm.

Mercedes-Maybach Pullman (2015)

Mercedes-Maybach Pullman (2015)

FOTO: Maybach

Pullman je skutečnou limuzínou, protože má oddělený prostor pro řidiče a posádku na zadních sedadlech. Prosklení lze elektronicky ze zadních sedaček zatmavit nebo naopak zprůhlednit. Nejde tedy o pouhý sedan. Vzadu si lze vybrat uspořádání pro dva cestující nebo pro čtyři, přičemž dvě menší sedadla jsou otočena proti směru jízdy. Cestující mají k dispozici obrazovku s úhlopříčkou 47 centimetrů.

Pod kapotou se nachází dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec s výkonem 390 kW (530 k) a točivým momentem 830 Nm.

První vozy se k zákazníkům dostanou až příští rok. Základní cena bez volitelného pancéřování už je známa nyní. Činí 14 miliónů korun.

Mercedes-Maybach Pullman (2015)

Mercedes-Maybach Pullman (2015)

FOTO: Maybach