Název pro nový automobil je mimořádně důležitý. Vybírá a schvaluje se dlouhé měsíce, pracují na něm desítky lidí, od „kreativců” po právníky. O názvu pro nový model se obvykle začíná přemýšlet zhruba dva roky před zahájením sériové výroby.

Renault pro své nové SUV vymyslel název Kadjar. Automobilka toto označení zdůvodňuje jako „slovní hru“ se slovy Kad- a -jar. První tři písmena z názvu jsou inspirovaná světem čtyřkolek („Quad“).

Jar je pak odkazem na francouzská slova „agile“ a „jaillir“, která znamenají agilitu a překvapivé objevení se odněkud. Samotný fonetický zvuk jména má exotický nádech, který údajně evokuje dobrodružství a objevování nových horizontů. V encyklopedii jsme pak našli i další význam tohoto slova. V Persii kdysi žila dynastie Qajar (Kadjar).

Nissan X-Trail

Nissan X-Trail

FOTO: Martin Žemlička, Novinky

Nové SUV od Renaultu bude technicky spřízněno s Nissanem X-Trail. Kompletně jej automobilka odhalí 2. února, do té doby použije „salámovou metodu”, v dnešní době mezi automobilkami velmi oblíbenou - postupně bude zobrazovat detaily - zrcátko, světlo, kus volantu a tak dále.