Novinkám se o novém superbu podařily zjistit dvě zásadní informace. Pozitivní je, že superb bude první škodovkou, která dostane adaptivní tlumiče. Stisknutím tlačítka se mění charakteristika tlumičů od komfortního po sportovní režim. Adaptivní tlumiče DCC, které při své činnosti vyhodnocují akceleraci či brzdění, už v koncernu používá kupříkladu Audi či Volkswagen.

Druhá informace nepotěší příznivce výkonných TDI motorů. V nabídce pro superb podle našeho zdroje nebude nejvýkonnější čtyřválcový turbodiesel s přímým vstřikováním tohoto koncernu.

Obě karosářské verze třetí generace superbu se nepředstaví ve společné světové premiéře jako nyní fabia a fabia combi, ale samostatně. Nejprve přijde liftback, rozestup mezi zahájením prodejů obou verzí ale nebude velký.

Nová generace superbu už nemá mít patentované otevírání TwinDoor jako nyní (zadní víko šlo otevírat buď celé, nebo bez prosklení jako u sedanu). Páté dveře bude možné otevírat přímo z interiéru.

Fabia - nejočekávanější novinka v Paříži

Kabaň a jeho tým je podepsaný pod třetí generací fabie, kterou Škoda prezentovala v Paříži. [celá zpráva]

Automobilka podle něj zatím nepočítá se sportovní verzí RS, ale zájemcům nabídne vizuální sportovní paket Monte Carlo. Později by měly přijít i další vzhledové varianty.

Nová fabia začala vznikat před téměř čtyřmi lety. Nejprve designéři navrhli kratší hatchback a poté combi. Návrh obou aut podle Kabaně zabral zhruba stejně času. „Combi je elegantnější, hatchback působí nervózněji. Záleží také na barvách. Nová fabia nabídne velké množství kombinací," podotkl.

Čtěte také:
Fabia Combi kompletně odhalena o tři dny dříve, než bylo plánováno
Fotografie nové Škody Fabie Combi unikly na internet, překvapení nečekejte 

Následovník Roomstru má být větší 

Na konci příštího roku by podle neoficiálních informací z automobilky měl přijít nástupce MPV Roomster. Ten by měl být proti stávajícímu modelu větší. „Roomster bude mít velmi pěkného následovníka," uvedl k tomu pouze Kabaň s tím, že nový vůz vznikal ve spolupráci s divizí užitkových vozů Volkswagenu.

V roce 2016 se pak očekává příchod velkého terénního SUV a nová generace menšího SUV Yeti. Na kategorii SUV se Škoda zaměřuje zejména kvůli zájmu na mimoevropských trzích.