Hlavním instruktorem je závodní pilot Josef Venc. Sedminásobný mistr republiky v automobilových závodech spolupracoval s českým zastoupením Audi již předtím. Tento školící program byl tak příležitostí, jak jeho zkušeností dále využít.

"S moderním výkonným automobilem lze při správném jednání zvládnout i velmi nebezpečné dopravní situace, řidič ovšem musí reagovat bleskově a správně," vysvětluje vedoucí Divize Audi společnosti Import Volkswagen Group David Liška.

Řidiči se mohou přihlásit nejprve do Základního tréninku, který se až do poloviny září koná v rámci jednodenních kurzů na automotodromu v Sosnové. Naučí se např. správně brzdit v kritických momentech, podchytit a vyrovnat smyk, nebo se v prudké zatáčce vyhnout nenadálé překážce. Jako učební pomůcky slouží šest vozů A4 1,8 T a A4 1,8 T quattro.

Jakousi nástavbou zakončenou řidičskou maturitou jsou dva Intenzivní tréninky, které se uskuteční 12. a 13. října na automotodromu v Brně. Frekventanti se naučí ovládat vůz ve vysokých rychlostech. Lahůdkou a zaslouženou odměnou pro žáky budou závěrečné jízdy na celé trati.