„Technologie CNG představuje čistou mobilitu za dostupnou cenu. Octavia G-TEC je mimořádně atraktivní automobil pro firemní, ale i privátní zákazníky,“ uvedl ředitel zastoupení Škody pro český trh Luboš Vlček. Verze Octavia Combi G-TEC bude startovat na částce 466 900 Kč, tedy o 102 000 Kč nad základním modelem.

Octavia G-TEC je poháněna přeplňovaným motorem 1,4 TSI o výkonu 110 koní. Ten je schopen spalovat jak benzín, tak CNG. Součástí technických opatření modelu je ekologický paket Green tec se systémem Start-Stop a rekuperací brzdné energie. Agregát splňuje emisní normu Euro 6.

Octavia, která je po Citigo druhým modelem značky na zemní plyn, ujede čistě na CNG 410 km. Při provozu na benzin umožňuje plná nádrž dojezd 920 km. Na jedno natankování obou paliv tak umí Octavia G-TEC absolvovat až 1330 km bez zastávky u čerpací stanice. Palivové nádrže na CNG jsou umístěny pod podlahou zavazadlového prostoru a ubírají mu zhruba 130 litrů. Zavazadlový prostor pojme 460 litrů u liftbacku a 480 u kombi.

Čtěte také:
Škoda zveřejnila podrobnosti k Octavii CNG, techniku sdílí s plynovým golfem
Nová fabia se začne prodávat v prosinci, souběžně dorazí i kombi
Příští superb? Další fotografie a pohled do interiéru Škody VisionC
Vyrobit kupé byl dlouho náš sen, přiznal šéfdesignér Škody