Společnost DaimlerChrysler Automotive Bohemia předpokládá, že letos u nás prodá nejméně 50 vozů. "Již nyní máme několik vážných zájemců. Navíc na podzim přijde na trh i verze kombi Touring," sdělila po slavnostním odhalení mluvčí Jitka Kurzová.

Kmotr automobilu zpěvák Jiří Korn před odhalením vozu nejprve hosty slavnostního odpoledne napínal z videoprojekce. Poté se ve Veletržním paláci sám objevil a automobilu popřál co nejlepší prodeje. Jako dárek přidal písničku. "Je to moc hezký automobil. Vážně o něm uvažuji. I když si možná počkám na Touring," řekl Novinkám. Jeho prvním vozem byl Fiat 500. "Teď mam Jeep Grand Cherokee s motorem 5,9 l," dodal.

Pětimetrový macek

Při práci na studii vozu Chrysler 300C se designeři inspirovali Chryslerem 300 z padesátých let minulého století. Bez jednoho milimetru pětimetrovému mackovi dominuje robustní maska chladiče a dvacetipalcová hliníková kola. Maska, která zaručuje, že si 300Céčko na silnici nikdo nesplete, byla poprvé představena v roce 1998 na koncepčním automobilu Chronos. [celý článek]