Nové Murano by mělo být v Evropě na trhu počátkem roku 2005. "Ceny a výbavy pro Českou republiku budou známy do tří měsíců," uvedl prezident Nissan ČR Teruaki Nogiwa.

Autotec se letos bude konat po desáté. První výstavou automobilovému průmyslu pod názvem Autotec hostilo brněnské výstaviště v roce 1992. O tři roky později se k němu přidává i Autosalon, který byl od počátku zaměřen na běžného spotřebitele, zatímco Autotec je zacílen na veřejnost odbornou. "Tyto veletrhy si za svou dobu existence vybudovaly ve střední Evropě dobrou pověst i uznání profesionálů," řekl obchodní ředitel Veletrhy Brno Radek Pažout.

Kromě exponátů a dalších odborných aktivit je pro návštěvníky veletrhu připraven doprovodný program. V sobotu se uskuteční setkání řidiček. Chybět nebude terénní polygon či možnost testovacích jízd. V neděli 6. června se tak v pavilonu Y brněnského výstaviště bude konat pokus o překonání rekordu v délce hada z angličáků poskládaných za sebou. Stávající rekord je 190,5 metru, což představuje hada z 2698 angličáků. V rámci laické soutěže Babytruck bude patnáctičlenná porota dětí vybírat nejlepší exponát veletrhu.

Scania se bude určitě chlubit novou řadou tahačů a podvozků s označením R., které na konci března uvedla na český trh. Novinkou bude i nízkopodlažní autobus pro městskou a příměstskou dopravu TEDOM 123G, kterou představí stejnojmenná společnost. Autobus je poháněn elektronicky řízeným plynovým motorem, který splňuje normu EURO IV.