Automobilka letos počítá v Evropě s prodejem 175 tisíc vozů (nezahrnuje Toyotu Corolla Verso). Z toho by na modernizovanou verzi mělo připadnout 66 tisíc kusů. Nabízena bude ve čtyřech stupních výbavy Terra, Sport, Sol a T Sport. Na evropský trh by se novinka měla dostat v průběhu léta.

Nová Corolla dostane věnem mimo jiné diesel 1,4 l D-4D, který je upraveným agregátem z Yarisu. Oproti němu byl však nový motor přepracován za účelem zvýšení jeho efektivity a snížení emisí, aby splňoval normu EURO IV. Výkon díky úpravám vzrostl ze 75 na 90 koní a maximální točivý moment na 190 Nm.

Na vnějším vzhledu vozidla se již tradičně podílela evropská designérská centrála Toyoty ED2 v Nice na jihu Francie. Cílem bylo sladit Corollu se současnou modelovou nabídkou automobilky. Upraveny tak byly čelní i zadní světlomety. Čelnímu pohledu dominuje zřetelně vydutá maska chladiče s jednou příčnou lamelou a výrazným logem automobilky. Nárazníky získaly na robustnosti, čímž dodávají vozu sportovnější vzhled.

Výbava interiéru současné verze je charakterizována vysokým komfortem a kvalitním dílenským zpracováním, není tudíž důvod domnívat se, že tomu u faceliftované verze bude jinak.