Mini pro modelový rok 2014, postavené na nové platformě, je 3821 mm dlouhé, 1727 mm široké a 1414 mm vysoké.

V porovnání s předchůdcem tedy narostlo ve všech směrech: je o 98 mm delší, o 44 mm širší a o 7 mm vyšší. Rozvor náprav je větší o 42 mm (2495 mm). Standardem jsou patnáctipalcová kola, v příplatkové výbavě budou figurovat i disky s průměrem 18 palců.

Mini Cooper (2014)

Mini Cooper (2014)

FOTO: Mini

Zvětšil se i zavazadelník na současných 211 litrů. Vnější design se změnil jen drobnými retušemi, které nové Mini ještě více zakulatily, větší zásahy by však jistojistě byly na škodu.

Poprvé s tříválcem

V nabídce motorizací se poprvé v historii Mini objevuje tříválec, a to hned ve dvou verzích: v naftové patnáctistovce a v benzínovém provedení se stejným zdvihovým objemem (oba motory jsou přeplňované pomocí turbodmychadla).

Zážehový tříválec pod kapotou Mini nabídne rovných 100 kW, neboli postaru 136 koňských sil.

Mini Cooper S

Mini Cooper - minulá generace

FOTO: Mini

Vrcholem nabídky pak bude verze S, kterou pohání dvoulitrový čtyřválec. Všechny motory plní emisní normu Euro 6 a ke všem povinně dostanete systém start/stop.

Mini Cooper (2014)

Mini Cooper (2014)

FOTO: Mini

Novinkou je i head-up displej, který promítá na čelní sklo vybrané provozní údaje, jako rychlost či pokyny z navigačního přístroje. Nový je i podvozek s elektronicky stavitelnými adaptivními tlumiči, které nabídnou sportovní či komfortní charakteristiku odpružení.

Další podrobnosti budou známy až po světové premiéře v Oxfordu.

Mini Cooper (2014)

Mini Cooper (2014)

FOTO: Mini