Caterham na právě probíhající motocyklové výstavě v Miláně ukázal tři koncepty, přičemž pouze jeden model je poháněn spalovacím motorem. Ostatní dva pohání elektřina a spíše než do kategorie motocykl je příhodnější je řadit mezi elektrokola.

Obě tato elektrokola používají týž motor o výkonu 250 W; při plném nabití baterií činí dojezd přibližně 40–80 km. Obě motokola jsou z hlediska designu velmi odlišná; zatímco verze Classic má tvar podobný první motocyklům ze začátku minulého století (všimněte si falešného vidlicového dvouválce), verze Carbon je hi-tech verze s futuristickým vzhledem.

Caterham Carbon E-Bike

Caterham Carbon E-Bike

FOTO: Caterham

Více podrobností Caterham neuvedl ani k modelu Brutus 750. Ten je poháněn motorem o zdvihovém objemu – jak ostatně naznačuje už jeho jméno – 750 ccm. Technickou zajímavostí je automatická převodovka s variátorem. Výrazná jsou obě kola; ráfky mají průměr 14 palců a jsou na nich obuty široké terénní pneumatiky s výrazným vzorkem.

Caterham by rád zahájil sériovou výrobu jednostopých vozidel už příští rok, zatím není jisté, které modely konkrétně by rád uvedl na trh.

Caterham Brutus 750

Caterham Brutus 750

FOTO: Caterham