Do této doby se to podařilo modelům favorit, felicia a zcela nedávno i octavii. Škodovky se těší tradičně velké oblibě na domácím trhu, kde jim náleží 50procentní podíl, a zároveň se těší vzrůstající oblibě a respektu v zahraničí. O tom svědčí i příští domov miliónté fabie. Přímo si ji objednal zákazník z Velké Británie, která ještě před rokem 1991 byla spíše domovem vtipů na adresu škodovek, než zemí kde se automobily s okřídleným šípem na kapotě těší respektu a úcty motoristů.

TEST Jaroslava Šimka
Fabia RS se pyšní naftovým motorem

Jubilejním vozem je Fabie RS ve stříbrném provedení se vznětovým motorem o výkonu 96 kW v kombinaci s mechanickou šestistupňovou převodovkou. K výbavě tohoto vozu patří mimo jiné xenonové světlomety, boční a čelní airbagy, elektronický stabilizující systém ESP, speciální sportovní sedačky a řada optických interiérových a karosářských prvků. Model Fabia RS si světovou premiéru odbyla na loňském ženevském autosalónu.

Fabia 1 000 000
Provedení počet
Hatchback 622 000
Kombi 300 000
Sedan 76 000
užitkový Praktik 2000
Zdroj: Škoda Auto

Kromě mateřského závodu Škoda Auto v Mladé Boleslavi se vozy Fabia montují i v ukrajinském závodu Eurocar v Solomonovu a v bosenském Sarajevu a na celkové produkci automobilky se podílí téměř 60 procenty.