Opel, který se v uplynulých letech dostal do existenčních problémů, a GM chystala jeho prodej, možná vstává z popela. Z toho nakonec sešlo a GM se rozhodla Opel restrukturalizovat vlastními silami. Opel již v rámci restrukturalizace uzavřel továrnu v belgických Antverpách a zrušil 8000 pracovních míst.

Nyní přišla i pozitivní zpráva od automobilky s bleskem ve znaku. Pouhý týden po uvedení modelu Adam na první evropské trhy totiž celkový počet objednávek na tento městský automobil překročil hranici 20 tisíc. Většina objednávek přišla z Německa. Opel už se nechal slyšet, že díky - pro mnohé jistě nečekanému - úspěchu připraví další karosářské verze, hovoří se o kabrioletu s látkovou skládací střechou.

Opel Adam R2 (2013)

Opel Adam R2 (2013)

FOTO: Opel

Opel zároveň oznámil, že na ženevský autosalon přiveze speciální rallye verzi, která nebude určena do běžného silničního provozu. Adam R2 je poháněn čtyřválcem Ecotec 16V o objemu 1,6 l s variabilním časováním ventilů. Výkon činí 136 kW (185 k) a maximální točivý moment, přenášený na přední kola, pak 190 Nm.

Opel Adam R2 (2013)

Opel Adam R2 (2013)

FOTO: Opel

Nechybí 5stupňová sekvenční převodovka, závodní sedačky od Sparca nebo lamelový samosvorný diferenciál. Na přední nápravě jsou 4pístkové kotoučové brzdy Brembo. Cena speciálu pro soukromé rallye týmy zatím nebyla oznámena.

Opel Adam R2 má uvnitř dvě sportovní sedadla Sparco.

Opel Adam R2 má uvnitř dvě sportovní sedadla Sparco.

FOTO: Opel