S náběhem výroby zahájila v mladoboleslavském závodě provoz nová svařovna a plně automatizovaná lakovna interiérů vozů. Od srpna, kdy začala výroba rapidu, jde o druhý náběh produkce nového vozu v témže závodě, a to za plného provozu závodu. Začátkem příštího roku ještě firma zahájí činnost nové lisovací linky. Ve skutečnosti se octavia vyrábí už od prvního listopadového týdne, šlo však o zkušební předsériovou výrobu, nyní se výroba rozjíždí naplno.

Vedení společnosti od třetí generace vozu očekává navázání na dosavadní úspěchy. Octavia je dlouhodobě nejprodávanějším modelem značky. Oproti dřívější verzi je nová Octavia o devět centimetrů delší a o 4,5 centimetru širší. Vůz je přitom až o 102 kilogramů lehčí. Zvětšení prostoru pro cestující umožnil téměř o 11 centimetrů delší rozvor. Zavazadlový prostor je s 590 litry největší v třídě.

Škoda Octavia (2012)

Škoda Octavia (2012)

FOTO: Škoda Auto

Nová Octavia bude k dostání se čtyřmi benzínovými a čtyřmi naftovými motory o výkonu od 63 do 132 kilowattů. Později přibude i verze na stlačený zemní plyn CNG. Příští rok se počítá s provedením pohonu všech kol a také se sportovní verzí RS, která má být nejrychlejší octavií všech dob.

Cena nového modelu bude známa v druhém lednovém týdnu, spekuluje se o úrovni kolem 330 000 až 350 000 korun.