Dvojnásobně přeplňovaný čtyřválec 1.4 TSI Ibizy Cupra má - stejně jako ve Fabii RS - výkon 132 kW (180 koní) a 250 Nm a je spojen výhradně se sedmistupňovou převodovkou DSG.

Manuální převodovku, která se k ostrému malému autu hodí o mnoho více, koncern Volkswagen v nabídce nemá. Nejostřejší verze ibizy je opět vybavena elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS. A opět platí, že zvuk, který slyšíte v kabině, nemá na svědomí motor ani výfuk, ale zvukový generátor, umístěný ve výfukové soustavě.

Seat Ibiza Cupra (2013)

Seat Ibiza Cupra (2013)

FOTO: Seat

Oproti minulé verzi se zlepšil čas nutný pro zrychlení z klidu na 100 km/h za 6,9 sekund (dříve 7,2 s), nejvyšší rychlost činí 228 km/h (dříve 225 km/h). Klesla i spotřeba paliva na nynějších 5,9 l/100 km.

Design je jiný a koresponduje s omlazením modelové řady ibizy. Maska chladiče je širší, jiné jsou otvory pro přívod vzduchu. Odlišné jsou rovněž přední mlhovky. Standardem jsou nyní bi-xenonové světlomety. Verzi Cupra poznáte také podle vnějších zrcátek: jsou černá a vytvářejí tak zajímavý kontrast. Dalšími poznávacími znameními jsou široký nárazník nebo matně černý difuzor vzadu (v něm je koncovka výfuku).

Nejostřejší sériová Ibiza nabídne výkon 180 koní. Tedy stejně kolik měla původní generace.

Ibiza Cupra - verze před faceliftem (2010)

FOTO: SEAT

Novinkou je příplatkový přenosný multimediální systém s dotykovým displejem, který zahrnuje jak ovládání audio soustavy, tak navigace či palubního počítače. Cupra má standardně sedmnáctipalcová litá kola a snížený podvozek.

Na českém trhu se Ibiza Cupra objeví v průběhu března 2013. Ceny zatím tuzemský importér nesdělil.

Seat Ibiza Cupra (2013)

Seat Ibiza Cupra (2013)

FOTO: Seat