Pozadu v záchranných pracích nezůstávají ani pracovníci muzea. "Musíme postupovat velice opatrně, ale přesto rychle. Zborcená konstrukce se často podstavuje, navíc každou chvíli hrozí, že vystřelí skleněná tabule z nakloněných stěn objektu," poznamenal technik muzea Vladimír Míček s tím, že několikrát se už sedm milimetrů tlusté sklo uvolnilo a roztříštilo o podlahu.

Automobily se převážejí do vyprázdněné haly bývalé slévárny v areálu automobilky. Střecha se zhroutila pod náporem mokrého sněhu, uvnitř naštěstí nikdo nebyl. Místo havárie v noci kontrolovala ostraha Tatry, nechyběl ani hlídač se psem. "Nemáme žádné informace, že by se někdo pokusil dostat dovnitř," rozptýlila ředitelka muzea Lenka Hodslavská obavy z rabování.

Jak potvrdila, statik jednoznačně doporučuje demolici polorozpadlého objektu z roku 1967. "Snad nebude škoda tak vysoká, jak jsme si původně mysleli. Přesně to ještě nevíme, ale i tak půjde o statisíce," podotkl kurátor sbírek Stanislav Monsport. I když to nikdo nepotvrdil, pojistka se údajně na pád střechy nevztahovala.