Už na první pohled je jasné, že nový Nissan Pathfinder dostal modernější masku s výraznými světlomety. Ty tam jsou hranaté linky z třetí generace. Celkový tvar karoserie nicméně zůstává podobný jako u předchozí řady. Uvnitř kromě přípojky na iPod bude nová multifunkční dotyková obrazovka s navigačním systémem.

V nabídce bude jak verze 4x4, tak pouze s pohonem předních kol. Motor je zatím potvrzen jediný: jde o 3,5litrový šestiválec s výkonem 264 koní. Šestiválec bude kombinován s novou bezestupňovou převodovkou. Na evropském trhu bude nutností vznětový motor, o jaký půjde, zatím Nissan ani nenaznačil.

Nissan Pathfinder (2012)

Nissan Pathfinder (2012)

FOTO: Nissan

Japonský výrobce také snížil vysokou hmotnost minulého pathfinderu, ušetřilo se až 227 kilogramů. Pathfinder se v nové, čtvrté generaci vrátil od žebřinového rámu zpátky k samonosné karoserii, která obecně přináší více pohodlí při běžném ježdění, v terénu ale na tradiční rám ztrácí.

Návrat k samonosné karoserii se v historii pathfinderu udál mimochodem už podruhé. Ve druhé generaci žebřinový rám nahradila samonosná karoserie, která ale byla ve třetí generaci nahrazena zpět žebřinovým rámem.

Nissan Pathfinder (2012)

Nissan Pathfinder (2012)

FOTO: Nissan

Ceny ani datum zahájení prodeje "hledače cesty" zatím Nissan neprozradil.