Výroba nového liftbacku začne v hlavním závodě v Mladé Boleslavi v létě. Na stejné lince bude sjíždět i dvojče Škody Rapid (či Popular, o definitivním názvu zatím automobilka neinformovala) – Seat Toledo. Světová premiéra sériové verze nové škodovky se odehraje v září na pařížském autosalonu.

Už nyní si můžete prohlédnout jen lehce kamuflované testovací vozidlo, které najíždí kilometry na dálnici D8 a na rychlostní komunikaci R10 na trase Mladá Boleslav – Praha. Zezadu si nový rapid možná spletete se současnou octávií, přední světlomety jsou lehce přelepeny páskou, jinak jde o hotový sériový model. Jisté je, že je na spadnutí doba, kdy automobilka vypustí první snímky nového modelu (neoficiálně se hovoří o červnu). Fotky kamuflovaného auta jí vrásky rozhodně nepřidělají, ba naopak – díky tomu bude mít zajištěnou publicitu v médiích i těsně před odhalením.

Se Škodou Rapid se výhledově počítá i v karosářské verzi kombi, ve hře je teoreticky i kupé nebo sportovněji střižené kombi (tzv. sportback). [celá zpráva]

Seat Toledo (koncept, 2012)

Seat Toledo (koncept, 2012)

FOTO: SEAT