"Je tady ještě několik otázek, které je zapotřebí přezkoumat," upozornil zdroj. Podle listu Manager Magazin se jednání o převzetí firmy Ducati nachází těsně před dokončením. Společnosti Audi a Ducati se však k těmto informacím odmítly vyjádřit.

O rozhovorech Audi o koupi Ducati již dříve informoval list Financial Times Deutschland. Audi je stejně jako česká Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.

Automobilka Audi v loňském roce zvýšila zisk o 69 procent na rekordních 4,4 miliardy eur a prodala rekordních 1,3 milionu vozů. Mateřská společnost Volkswagen je největší automobilkou v Evropě a do roku 2018 se chce stát největším výrobcem automobilů na světě.

Ducati vznikla v roce 1926 jako malá rodinná firma, která vyráběla radiové součástky. Postupně se rozrostla do předního světového výrobce motocyklů. V posledních 20 letech vládne závodům superbiků. Majitelem Ducati je investiční fond Investindustrial. Ten firmu převzal v roce 2008 a pomohl jí vrátit se k zisku poté, co se v roce 2005 ocitla v hluboké krizi.