"Vzhledem k tomu, že se veletrh Motosalon koná pod patronací motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů, jehož členy jsou téměř všichni důležití dovozci, můžou se návštěvníci těšit na detailní prohlídku prakticky celé současné motocyklové nabídky," uvedla Jana Hraběová z Veletrhů Brno. Podle ní se představí motocykloví producenti od Aprilie přes BMW, Harley-Davidson, Hondu, českou Jawu, KTM, Kymco a Moto Guzzi po Triumph a Yamahu.

Hlavní část přehlídky bude v nejmodernějším pavilonu P. Doprovodný program přivítá pavilon Z. Na loňském Motosalonu v Praze vystavovalo 96 firem. Motorky na výstaviště v Letňanech přilákaly 44 000 lidí a obsadily 17 000 metrů čtverečních výstavní plochy.

Motosalon se dříve konal v Praze na holešovickém výstavišti a pod patronací Sdružení dovozců automobilů (SDA) jej pořádala společnost Incheba. SDA se však předloni rozhodla pro brněnské výstaviště i kvůli novému modernímu a prostornému pavilonu P. Incheba se ale pořádání motocyklového veletrhu nevzdala a ve stejném termínu uspořádala veletrh s názvem Motocykl.

Obě výstavy Motocykl a Motosalon se loni v Praze konaly zároveň. V Brně má být Motosalon jednou za dva roky.