Letošní prodej by měl, stejně jako loni, táhnout model Cee'd ze Žiliny. Jeho nová generace v pětidvéřové verzi přijde na český trh v květnu, v září pak i ve verzi kombi pod označením SW. Na přelomu března a dubna začne Kia prodávat nový sedan Optima patřící do střední třídy. Ve druhém čtvrtletí pak na trh přijde i verze Optimy s hybridním pohonem, která bude prvním hybridem Kia na českém trhu. Na podzim začne automobilka prodávat modernizované Sorento.

Firma plánuje také posílení v segmentu firemních zákazníků. Ti loni tvořili téměř 60 procent trhu, ale u samotné automobilky Kia měly firmy jen 35procentní podíl. "Chceme se zaměřit na menší české podniky se třemi až sedmi vozy," uvedl Pěkný.

Kia loni v Česku prodala 3841 vozů cee'd, 1502 Sportage a 938 vozů Rio. Celosvětově nejprodávanějším modelem byla Kia Cerato/Forte, na druhém místě Sportage a na třetím Rio. Kia loni globálně zvýšila prodej o 19 procent na 2,48 miliónů aut.

Společnost Kia Motors Czech je výhradním dovozcem automobilů značky Kia do České republiky. Na trhu působí od dubna roku 1994 a dosud prodala celkem 57 tisíc vozů. Má 69 prodejních míst a 71 autorizovaných servisů.