Nový model od Bentley se poprvé naživo představí v lednu na detroitském autosalonu. Novinka nahrazuje původní model s šestilitrovým dvanáctiválcem z modelů GT a GTC. Přeplňovaný osmiválec sice většinou nedosahuje vytříbenosti atmosférických dvanáctiválců, v tomto případě ale Bentley snížil spotřebu paliva (a potažmo emisí CO2) o citelných 40 procent.

Nový čtyřlitrový vidlicový osmiválec je původem z koncernu VW, kde plní úlohu výkonného benzínového motoru zejména pro větší modely Audi (například S8). V případě Bentley Continental GT je jeho výkon 507 koní (373 kW), kterých motor dosahuje při 6000 otáčkách. Točivý moment má hodnotu 660 Nm a je dostupný už v 1700 otáčkách a udávaná hodnota neklesne až do 5000 otáček.

Bentley Continental GT V8 (2011)

Bentley Continental GT V8 (2011)

FOTO: Bentley

Britové zatím neřekli, kolik nový motor spotřebuje paliva, udávají alespoň hodnotu dojezdu na jednu nádrž přes 800 kilometrů (spotřeba by při objemu nádrže měla oscilovat kolem 11 l/100 km). Zatím neznáme ani hodnoty zrychlení 0-100 km/h (Bentley uvádí „pod pět vteřin“) a nejvyšší rychlost (automobilka uvedla „více než 290 km/h").

Výkon se standardně přenáší na všechna čtyři kola skrz mechanický centrální samosvorný diferenciál Torsen. Zadní náprava je při distribuci točivého momentu mírně favorizována, poměr je 40:60.

Bentley Continental GT V8 (2011)

Bentley Continental GT V8 (2011)

FOTO: Bentley

Standardem jsou dvacetipalcová kola, za příplatek ale můžete mít i o jeden palec větší velikost. V nabídce je sedm laků karoserie. Netřeba dodávat, že interiér je plný luxusních materiálů se špičkovým dílenským zpracováním. Prodejní cena zatím nebyla oznámena, začátek prodeje odhadujeme na jarní měsíce příštího roku.