Toyota si pro domácí autosalon, který začne počátkem prosince, přichystala světovou premiéru modelu Aqua, respektive Priusu C (což je název mimo japonský trh). Automobil má délku 3995 mm, o výšce tisková zpráva mluví jako o „minimální“, šířku vozidla Toyota také zatím tají.

Jisté je, že jde opět o spojení zážehového motoru o objemu 1,5 litru a elektromotoru - u obou agregátů zatím chybí údaje o výkonu. Jisté je, že při laboratorním měření japonskou metodikou JC08 měl Prius C kombinovanou spotřebu paliva 2,8 litru.

Na domácím trhu se Aqua alias Prius C začne prodávat koncem prosince, s dovozem do Evropy se zatím nepočítá.

Toyota odhalí v Tokiu také dva ekologické koncepty. Prvním je sedan FCV-R o délce 4745 mm. Tento koncept je poháněný vodíkovými palivovými články, jejichž jednotka je ukryta pod podlahou. Díky sadě palivových článků s vysokotlakým zásobníkem (70 MPa) má vozidlo dojezd zhruba 700 km. Toyota se netají tím, že sériovou verzi automobilu poháněného palivovými články chce uvést v roce 2015.

Třetím modelem je čtyřmístný koncept FT-EV III. Je to elektromobil, který má nezvyklou délku - pouhých 3110 mm. Je tedy jasné, že to je auto do města a na velmi krátké vzdálenosti. Koncept FT-EV III je vybavený lithium-iontovými akumulátory a ujede cca 105 km na jedno nabití. To není nikterak výjimečná hodnota, mezi podobnými elektromobily jde o průměr. Sériová verze, které by měla z tohoto konceptu vycházet, se podle výrobce ukáže už příští rok.