Passat CC už ve svém názvu nemá první slůvko, změnilo se toho ovšem více. Například příď je nově tvarovaná a působí víc luxusním dojmem, stále je ale hodně konzervativní. Nové jsou přední bi-xenonové světlomety, změn doznala i zadní LED světla. Uvnitř je více komfortu, například díky klimatizovaným sedadlům s integrovanou masážní funkcí.

Omlazený Volkswagen CC dostal nové asistenční systémy, které se postupně dostávají do vybraných modelů s logem VW. Jde o tzv. Side Assist Plus včetně funkce Lane Assist (upozorňuje na vozidla ve slepém úhlu a aktivně zasahuje do řízení), případně funkce Dynamic Light Assist (automatické ovládání dálkových světlometů) a kamerové sledování dopravního značení.

Pro CC jsou k dispozici turbodiesely TDI s výkonem od 103 kW / 140 k do 125 kW / 170 k. Zážehové motory evropských verzí CC nabízejí výkonové hodnoty 118 kW / 160 k, 155 kW / 210 k a 220 kW / 300 k.

Nový model se poprvé ukáže na autosalonu v Los Angeles (koná se 18. až 27. listopadu). Na českém trhu se novinka objeví koncem března, prodejní cenu zatím importér nestanovil.