Automobil s karosérií typu liftback vyvíjený pod interním označením A-Entry, který bude cenově mezi fabií a octavií, se ve Frankfurtu ukáže pod označením MissionL. Název pro sériovou verzi zatím Škoda oficiálně nezveřejnila, v zákulisí se mluví o znovu oprášení jména Popular. Německý časopis AutoBild v aktuálním čísle zase uvádí název Rapid.

Šestou modelovou řadu začne Škoda prodávat v roce 2012, mezi hlavní trhy bude kromě Evropy patřit i Rusko, Indie a Čína. Indický trh se dočká prodeje už letos, nepůjde ovšem o liftback jako na ostatních trzích, ale o sedan s tříprostorovou karoserií.

Nové fotografie Škody MissionL

Nové fotografie Škody MissionL

FOTO: Škoda Auto

Studie, která má podle automobilky velmi blízko k sériové verzi, je dlouhá bezmála 4,5 metru. Studie má výrazná osmnáctipalcová litá kola. Stejně jako u studie VisionD, která je částečným předobrazem budoucí octavie, má i MissionL výrazné nové logo. Přední a mlhové světlomety mají tvar čtyřlístku, mřížku chladiče lemuje chromovaný rámeček. Zadní svítilny mají bílou čirou plochu a jsou lemovány červeným koncovým světlem pro Škodu v typickém tvaru písmene C.

„Tuto studii jsme pojali jako velmi puristickou, plochy jsme rozdělili jednoduše, ale efektně," přibližuje koncept Jozef Kabaň, vedoucí designu mladoboleslavské automobilky.

Škoda MissionL (studie 2011)

Škoda MissionL (studie 2011)

FOTO: Škoda Auto

Škoda MissionL (studie 2011)

Škoda MissionL (studie 2011)

FOTO: Škoda Auto
Aktuální nabídku nových i ojetých vozů značky Škoda najdete na Sauto.cz.