Jak bude v budoucnu vypadat přeprava na dlouhé vzdálenosti? Citroën to naznačuje novým konceptem Tubik, který bude mít světovou premiéru již příští týden na frankfurtském autosalonu. Koncept je široký 208 cm, vysoký 205 cm a na délku měří 480 cm. Podle automobilky se do něj vejde devět osob.

Interiér je značně variabilní - každé sedadlo je samostatné. Zajímavostí je, že dvě osoby sedící v první řadě se mohou posadit ve směru jízdy nebo se otočit čelem k ostatním a cestovat proti směru jízdy. Na prostřední řadu sedadel se vejdou tři cestující, nebo ji lze překlopit do pozice nízkého stolku.

Místo řidiče je oddělené od prostoru posádky; k nastartování patrně nebude potřeba klasický klíček – Tubik má digitální rozpoznání řidiče (automobilka neuvádí bližší podrobnosti). Nechybí kamery pro snadné couvání a kamery ve zpětných zrcátkách.

Koncept je funkční – o pohon se stará hybridní dieselový pohon s neudávaným výkonem. Výkon se přenáší na všechna čtyři kola - přední náprava je poháněna spalovacím a zadní elektrickým motorem. Á propos – kola mají rozměr 22 palců.

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů značky Citroën najdete na Sauto.cz.