Mazda patří k automobilkám, na které dopady zemětřesení dolehly obzvlášť tvrdě. Netýká se to pouze japonských automobilek, ale i některých zahraničních, převážně ze Spojených států. V důsledku zemětřesení totiž výrobci automobilových součástek museli přerušit výrobu, a k omezení výroby tak byly donuceny i některé automobilky.

Čtvrtletní ztráta za období duben až červen byla vyšší, než se čekalo na finančních trzích. Analytici v anketě výzkumné organizace FactSet v průměru předpokládali, že ztráta bude činit 22 miliard jenů. Mazda měla ztrátu už i před rokem, kdy prodělala 2,1 miliardy jenů.

Management automobilky, která sídlí v Hirošimě, ale trvá na svém původním plánu vrátit se ještě v tomto fiskálním roce k zisku. Fiskální rok japonských firem končí v březnu. Mazda očekává, že za celý rok vykáže čistý zisk ve výši jedné miliardy jenů (asi 218 miliónů Kč). Celoroční tržby ale zřejmě budou ještě asi o šest procent nižší a pohybovat by se měly kolem 2,19 biliónů jenů (zhruba 478 miliard Kč).

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů značky Mazda najdete na Sauto.cz.