Obojživelné vozy nejsou motoristům neznámé, ale vznášející se vůz - to je světová a historická novinka, i když se vznáší "jen" nad vodou. Umožnit to má důmyslný systém sklopných křídel, jejichž pohyb je poháněn elektronicky řízenou hydraulikou. Při správném sklopení křídel se pak automobil při pohybu "zvedne" nad vodu a pohybuje se jako typické vznášedlo.

Dvoumístný automobil s náhonem na zadní kola by měl pohánět odlehčený dvouválcový motor se systémem power-pack o obsahu 750 ccm a výkonu asi 103 kW (140 koní). Maximální rychlost má na silnici dosahovat 200 km/h, na vodě pak 50 km/h, respektive 80 km/h při použití sklopných křídel. Maximální točivý moment činí150 Nm při 3500 ot./min.

Projekt obojživelného Rinspeed Splash má být představen v březnu na "domácím" autosalónu ve Švýcarské Ženevě. To je take důvod, proč nejsou k dispozici fotografie, ale jen počítačem vygenerované nákresy. Na konečný vzhled obojživelníku si však budeme muset počkat, protože automobilka zatím o sériové výrobě neuvažuje.