Volkswagen se snažil, aby nová verze legendárního „Brouka“ byla svým vzhledem věrná letitému originálu. Na rozdíl od minulé verze je zřejmé, že se to německé automobilce povedlo výtečně. Z názvu vozidla zmizelo slovo „new“ (nový), které měla druhá generace z roku 1998.

Mezi typické znaky Brouka patří kulaté světlomety (ty jsou v této modelové řadě poprvé na přání k dispozici v bi-xenonovém provedení, včetně světlometů LED pro denní svícení), vystouplé blatníky, tvar kapoty a zadního víka, bočních prahů a možnost montáže velkých kol (nyní s průměrem až 19 palců). Novinkou je integrovaný zadní spoiler (standardně pro silnější motory TSI).

Brouk pro 21. století narostl ve všech směrech. Nová verze měří 4278 mm (152 mm navíc oproti verzi z roku 1998), je široká 1808 mm (84 mm), ale je nižší o 12 mm (nyní 1486 mm). Rozvor náprav má hodnotu 2537 mm. Kufr nabídne 310 litrů pro zavazadla.

Novinka je postavena na platformě Golfu šesté generace a s tímto modelem sdílí také motorizace. V nabídce bude 1,2 TSI s výkonem 105 koní, čtrnáctistovka se 160 koňmi a dvoulitrové TSI s výkonem 200 koní a elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS známou z Golfu GTI. V nabídce bude i jeden dieselový motor, 105koňová šestnáctistovka se systémem start/stop.

Video

Reklama na nový VW Beetle
Zdroj: VW

V Evropě se Beetle začne prodávat zkraje roku 2012. Prodejní ceny ještě nebyly oznámeny.

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů značky Volkswagen najdete na Sauto.cz.