Audi Quattro je pro německou automobilku bez nadsázky legendární model. Se všemi čtyřmi poháněnými koly byl v 80. letech velmi úspěšný v soutěžích rallye. Quattro bylo úspěšné i v civilní verzi, která sázela na výtečné jízdní vlastnosti. Dost možná je to nejdůležitější model Audi všech dob.

Vloni automobilka představila funkční studii modelu Quattro. Podle britského Autocaru nyní existuje prototyp případné sériové verze. Ten je postavený na základech modelu S5. O pohon se stará osmiválec s výkonem 402 koní (300 kW). Vzhledem k tomu, že by nové Quattro mělo vážit kolem 1300 kilogramů, šlo by o mrštné sportovní auto, které by bez problémů potrápilo i nejrychlejší model Audi - R8.

Představenstvo automobilky by nyní podle zákulisních informací mělo rozhodnout, zda se bude Quattro sériově vyrábět. Vzhledem ke snahám o sportovní image značky (která stále nedosahuje úhlavního rivala, totiž BMW) vedení Audi nejspíš sériovou produkci podpoří. Teoreticky by nový model mohl vstoupit na trh v roce 2013.

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů značky Audi najdete na Sauto.cz.