Audi Quattro je pro německou automobilku bez nadsázky legendární model. Se všemi čtyřmi poháněnými koly byl v 80. letech velmi úspěšný v soutěžích rallye. Quattro bylo úspěšné i v civilní verzi, která sázela na výtečné jízdní vlastnosti. Dost možná je to nejdůležitější model Audi všech dob.

Audi Quattro (koncept)

Audi Quattro (koncept z loňského roku)

FOTO: Audi

Vloni automobilka představila funkční studii modelu Quattro. Podle britského Autocaru nyní existuje prototyp případné sériové verze. Ten je postavený na základech modelu S5. O pohon se stará osmiválec s výkonem 402 koní (300 kW). Vzhledem k tomu, že by nové Quattro mělo vážit kolem 1300 kilogramů, šlo by o mrštné sportovní auto, které by bez problémů potrápilo i nejrychlejší model Audi - R8.

Audi Quattro (koncept)

Audi Quattro (koncept)

FOTO: Audi

Představenstvo automobilky by nyní podle zákulisních informací mělo rozhodnout, zda se bude Quattro sériově vyrábět. Vzhledem ke snahám o sportovní image značky (která stále nedosahuje úhlavního rivala, totiž BMW) vedení Audi nejspíš sériovou produkci podpoří. Teoreticky by nový model mohl vstoupit na trh v roce 2013.

Audi Quattro (koncept)

Audi Quattro (koncept)

FOTO: Audi

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů značky Audi najdete na Sauto.cz.