Nejnovější údaje podle analytiků potvrzují, že automobilový průmysl pokračuje v pomalém a stabilním oživení. Po úpravě o sezónní vlivy a po přepočtu na celý rok se prodej zvýšil na 13,11 miliónu vozů z loňských březnových 11,78 miliónu. V době největšího rozkvětu poptávky po autech se prodalo ročně kolem 16 miliónů vozů.

Z předních výrobců se pouze Toyotě snížil prodej, a to o šest procent. Prodej General Motors se zvýšil o 11 procent a Fordu o 16 procent. Prodej Chrysleru vzrostl o 31 procent. Vysoký růst zaznamenaly jihokorejské automobilky, prodej Kia Motors stoupl o 44 procent a Hyundai o 32 procent. Zájem o vozy Honda se zvýšil o 23 procent, Nissanu o 27 procent, napsaly agentury AP a Reuters.

V celém loňském roce se prodej automobilů ve Spojených státech zvýšil o 11 procent na 11,6 miliónu vozů. Zaznamenal tak první celoroční nárůst od příchodu hospodářské recese. Předloni se propadl na 10,4 miliónu vozů, tedy na nejnižší úroveň za 27 let. Letos by měl prodej v USA podle výzkumné společnosti J.D. Power stoupnout na téměř 13 miliónů vozů.

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů najdete na Sauto.cz.