Program Fifth Gear stanice Channel 5 vyzdvihl u oceněného vozu "kombinaci prostoru, rychlosti, hodnoty, úspornosti a pohodlí". "Pokud jste táta a potřebujete vůz pro přepravu, je to auto, které musíte mít. Je to bezvadný. Miluju to," nechal se unést moderátor.

Když Škoda letos vyhrála cenu čtenářů časopisu Which? pro nejlepšího výrobce aut, list The Daily Telegraph napsal, že o škodovkách se dříve říkalo, že mají akceleraci astmatické želvy, ale nyní zastínily v průzkumu svého majitele, automobilku Volkswagen i její prestižní značku Audi.

Prodej škodovky v Británii stoupá

Škoda se letos stala nejlepší automobilkou roku i pro časopis What Car? Model Yeti zase vyhlásil časopis Auto Express vozem roku. V anketách tohoto časopisu získaly škodovky další čtyři ceny.

Škoda Superb Combi 4x4

Škoda Superb Combi 4x4

FOTO: maž, Novinky

Značka Škoda prodala ve Velké Británii během letošních jedenácti měsíců již více než 39 tisíc vozů, což představuje nárůst o více než 23 procent oproti srovnatelnému období loňského roku. Nabídka modelové řady Superb se letos rozrostla o variantu Combi, celkově se letos ve Velké Británii prodalo již více než 3000 Superbů.

I v Česku se mladoboleslavské firmě daří, když obsadila první místo v letošní anketě Českých 100 nejlepších. Jen pro zajímavost, za prvních deset měsíců letošního roku dala Škoda Auto do reklamy 385,7 miliónu korun, což je nejvíce z automobilek působících na tuzemském trhu.