Anketa Auto roku 2011 zná vítěze jednotlivých kategorií

Novinky, Martin Žemlička

Celkový vítěz 17. ročníku ankety Auto roku 2011 v České republice bude znám až 19. ledna. Už nyní ale vyhlašovatelé zveřejnili vítěze jednotlivých kategorií.

Logo ankety Auto roku 2011 v České republice

V kategorii SUV, kde bylo nominováno deset vozů, vyhrál automobil Kia Sportage, v kategorii vyšší třídy (7 kandidátů) prvenství získal BMW řady 5. V kategorii nižší třídy (10 adeptů) první místo náleží vozu Alfa Romeo Giulietta, mezi sportovními vozy (5 nominovaných) zvítězil automobil Mercedes-Benz SLS AMG a v kategorii MPV (10 soutěžících) první místo získal Ford C-MAX.

Celkový vítěz 17. ročníku ankety Auto roku 2011 v České republice bude znám 19. ledna.

BMW 520d (2010)

Kia Sportage

O vítězství vozů v kategoriích stejně jako o Autě roku 2011 v České republice rozhodla odborná 38členná porota (jedním z hlasujících byl i redaktor serveru Novinky.cz) a veřejnost.

Anketu vyhlásil Svaz dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu ve spolupráci s generálním partnerem, společností Credium. Generálními mediálními partnery je deník Právo a Sauto.cz portálu Seznam.cz.

Kandidáti ankety Auto roku 2011 v ČR (vítězové kategorií tučně)
Malé vozy a nižší střední třída
Alfa Romeo Giulietta, Audi A1, Chevrolet Spark, Citroën C3, Citroën DS3, Honda CR-Z, Lexus CT 200h, Nissan Micra, Suzuki Kizashi, Suzuki Swift
Střední, vyšší střední a luxusní vozy
Audi A7 Sportback, Audi A8, BMW řady 5, Infiniti M, Jaguar XJ, Saab 9-5, Volvo S60