Volvo slibuje u nástupce modelu V70 lepší ovladatelnost a jízdní vlastnosti zaměřené také na řidiče. Už na první pohled zaujme sportovní vzhled, jenž odkazuje na ostatní modely švédské automobilky a je snadno rozpoznatelný. Jeden z podstatných parametrů u karosářských verzí kombi, totiž velikost kufru, u V60 neohromí  (430 litrů), ale uvidíme, jaký tvar bude mít zavazadelník (navíc, úložná plocha je i pod podlahou zavazadelníku, ta se však do celkového objemu nezapočítává).

V nabídce motorizací bude osm agregátů, pět benzínových a tři vznětové. Základem je přeplňovaná benzínová šestnáctistovka s výkonem 110 kW (150 k), jenž má poháněná přední kola a je spojena se šestistupňovou automatickou převodovkou. Výkonová škála benzínových motorů je v rozmezí 150 – 304 koní za vrcholnou verzi s třílitrovým šestiválcem a pohonem 4x4.

U vznětových motorů nabídka začíná na přeplňované šestnáctistovce s výkonem 85 kW (116 k) a končí na 2,4litrovém turbodieselu s výkonem 150 kW (204 k).

Všechny verze budou mít adaptivní tlumiče FOUR-C (Continuously Controlled Chassis Concept) a jak je u Volva obvyklé, nabídka bezpečnostní výbavy bude mimořádná. Prodejní cena ani přesné datum uvedení na trh zatím nebylo oznámeno, předpokládá se nicméně, že první vozy zamíří k zákazníkům letos na podzim.