Pravda, na ženevské výstaviště nelze jet na „otočku“ jako v případě Frankfurtu, ale i tak řadí tento autosalon většina novinářů i fanoušků mezi to nejlepší v Evropě. Je to jednak díky tomu, že se automobilky představují na „neutrální“ půdě, což znamená, že na výstavní ploše nedominují domácí značky jako například u německého autosalonu ve Frankfurtu nebo francouzské výstavy v Paříži.

Navíc je celý areál s rozlohou 80 tisíc metrů čtverečních situován do jediné budovy, takže nehrozí, že mezi pavilony nachodíte nemálo kilometrů. A co je důležité, ani letos si žádný významný výrobce „nedovolí“ nepřijet – budou zde všichni velcí výrobci včetně malosériových výrobců.

Jubilejní ročník

Letos se koná jubilejní 80. ročník. Pro novináře se brány otevřou v úterý druhého března, pro veřejnost bude otevřeno od čtvrtka 4. března do neděle 14. března. Otevřeno je ve všední dny od 10 hodin do osmi hodin večer, o víkendech je otevírací doba od deváté hodiny ranní do 19 hodiny.

Dospělí za vstup zaplatí čtrnáct švýcarských franků (245 korun), děti od 6 do 16 let platí osm franků (140 korun).

Cesta z Prahy do Ženevy je dlouhá 1 000 kilometrů a počítejte s tím, že vám jízda zabere zhruba 13 hodin jízdy.

Další informace najdete na oficiálních stránkách http://www.salon-auto.ch/en/.

Redakce Novinek se do Švýcarska chystá na oba novinářské dny, ty nejdůležitější nové modely vám představíme z ženevského výstaviště, chybět nebude ani bohatá fotogalerie a reportáže přímo z místa dění.