Audi po mnohaleté pauze opět vstupuje se svým novým modelem A1 do segmentu malých vozů a chce v něm nabídnout maximální luxus. Při pohledu na 3,95 metrů dlouhé A1 by asi málokdo tušil, že má společný základ s Volkswagenem Polo. Audi se snažilo výrazným, místy agresivním designem (například přední světlomety s LED diodami) odlišit svou novinku jak jen to bude možné.

Audi přináší do segmentu malých vozidel luxusní prvky, například systém MMI, známý z ostatních vozů s logem čtyř kruhů. Ten zahrnuje integrovanou navigaci, informační systém a audiosoustavu (na přání můžete mít v A1 kvalitní Bose Surround Sound System o výkonu 465 W).

Nová modelová řada Audi přichází se čtyřmi čtyřválcovými motory. Dva vznětové motory TDI a dva zážehové motory TFSI jsou k dispozici s výkony od 63 kW (86 k) do 90 kW (122 k). Kombinovaná spotřeba paliva se pohybuje v rozsahu od 3,8 do 5,4 litru na 100 kilometrů.  Na výběr mají zákazníci sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic.

S uvedením třídveřového hatchbacku na český trh se počítá koncem léta, přičemž cena dosud nebyla stanovena. Světová premiéra nového Audi A1 se odehraje už zanedlouho na prknech ženevského autosalonu.