Audi po mnohaleté pauze opět vstupuje se svým novým modelem A1 do segmentu malých vozů a chce v něm nabídnout maximální luxus. Při pohledu na 3,95 metrů dlouhé A1 by asi málokdo tušil, že má společný základ s Volkswagenem Polo. Audi se snažilo výrazným, místy agresivním designem (například přední světlomety s LED diodami) odlišit svou novinku jak jen to bude možné.

Audi A1

Audi A1 - interiér by měl nabídnout velký luxus.

FOTO: Audi

Audi přináší do segmentu malých vozidel luxusní prvky, například systém MMI, známý z ostatních vozů s logem čtyř kruhů. Ten zahrnuje integrovanou navigaci, informační systém a audiosoustavu (na přání můžete mít v A1 kvalitní Bose Surround Sound System o výkonu 465 W).

Nová modelová řada Audi přichází se čtyřmi čtyřválcovými motory. Dva vznětové motory TDI a dva zážehové motory TFSI jsou k dispozici s výkony od 63 kW (86 k) do 90 kW (122 k). Kombinovaná spotřeba paliva se pohybuje v rozsahu od 3,8 do 5,4 litru na 100 kilometrů.  Na výběr mají zákazníci sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic.

Audi A1

Audi A1 se bude nabízet jako třídveřový hatchback.

FOTO: Audi

S uvedením třídveřového hatchbacku na český trh se počítá koncem léta, přičemž cena dosud nebyla stanovena. Světová premiéra nového Audi A1 se odehraje už zanedlouho na prknech ženevského autosalonu.

Audi A1

Audi A1 - zadní světla jsou podobná s modely Q5 a Q7.

FOTO: Audi