Jeep Treo nabízí místo pro tři pasažéry. Se svou délkou 3235 mm je předurčen pro pohodlné cestování městem. Avšak světlá výška 200 mm pro změnu nedává zapomenout, že sedíte za volantem legendárního "teréňáku".

Postaven je na platformě, která umožňuje využití technologie drive-by-wire. Ta namísto mechanických vazeb využívá elekroniku k ovládání řizení, brzd a dalších funkčních systémů vozu.

:. Jeep Treo

"Treo je svěží interpretací možností, kam může značka Jeep v budoucnu dojít s využitím palivových článků. Podoba Trea byla výzvou k úpravě tradičních rozměrů. Nakonec je však stejně viděn a věrohodně vnímán jako pravý Jeep," uvedl při představení novinky viceprezident pro design Chryser Group Trevor Creed.

Základní rozměry Jeep Treo
Délka 3235 mm
Šířka 1680 mm
Výška 1585 mm
Rozvor 2450 mm
Světlá výška 200 mm
Homotnost 816 kg

Mercedes-Benz se v Tokiu prezentovala mimo jiné novou studií F 500 Mind, které nabízí pohled na automobilové technologie zítřka. Čtyřdvéřový vůz se splývavou zádí a panoramatickou prosklenou střechou je takovou laboratoří na čtyřech kolech. Automobilka v něm testuje bezpečnostní systému, stejně jako nové technologie řízení či pro řidiče a pasažéry důležitou útulnost a komfortnost interiéru.

:. Studie Mercedes F500 Mind

Zajímavostí jsou elektronické pedály plynu a brzd. Tento pětimetrový automobil s rozvorem 2965 mm nabízí posádce dostatečný prostor umocněný panoramatickou střechou.

:. Elektronické pedály ve studii Mercedes F500 Mind