Franz uvedl, že tento termín nemůže potvrdit. "Vycházím však z toho, že platí," dodal. Převzetí ze strany Fiatu se ale zástupcům zaměstnanců Opelu nelíbí, protože se obávají rozsáhlého propouštění. Německý ministr Karl-Theodor zu Guttenberg ve čtvrtek popřel, že již existuje předběžné rozhodnutí o převzetí většinového podílu v Opelu Fiatem.

Opel nyní žádá o finanční pomoc zhruba 3,3 miliardy eur (téměř 90 miliard korun) z veřejných zdrojů. Německá vláda chce ale před rozhodnutím o poskytnutí pomoci vidět podnikatelský plán, který by prokázal životaschopnost podniku. Opel zaměstnává ve svých čtyřech německých závodech zhruba 25 tisíc lidí, automobily vyrábí rovněž v Belgii, Polsku, Portugalsku a Británii.

Opel je součástí největší americké automobilky General Motors, která se v důsledku slabé poptávky dostala na pokraj bankrotu a nyní bojuje o získání dodatečné státní pomoci. Fiat již pracuje na vytvoření partnerství s americkou automobilkou Chrysler, která je v podobné situaci jako GM. Fiat při zveřejnění hospodářských výsledků uvedl, že je v závěrečné fázi jednání o převzetí minoritního podílu v Chrysleru.