Nové Polo bude v nabídce se sedmi motory - čtyřmi zážehovými a třemi vznětovými - které pokryjí výkonové spektrum od 44 kW (60 k) do 77 kW (105 k). VW se chlubí tím, že pět z těchto agregátů je nových nebo jsou v Polu použity poprvé.

Nová je pohonná jednotka 1.2 TSI, která se bude montovat i do Škody Yeti. Tento turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec s přímým vstřikováním paliva vyprodukuje 77 kW (105 k) a přitom se spokojí s 5,5 litru paliva na 100 kilometrů (emise činí 129 g/km CO2).  Mezi "nováčky" patří všechny tři vznětové motory TDI, jenž mají nově vstřikování paliva typu common rail.

:. VW Polo - sériová výroba začne v březnu.

Důležité také je, že se podařilo snížit hmotnost vozidla o 7,5 % oproti předchozí generaci. Nové Polo je v evropské specifikaci sériově vybaveno elektronickým stabilizačním programem ESP s asistentem pro rozjezd do kopce, nechybí ani boční airbagy (hlavové airbagy pro přední i zadní pasažéry jsou v příplatkové výbavě).

Samozřejmostí jsou také nově vyvinuté opěrky hlavy na předních sedadlech, které chrání cestující proti poranění krční páteře.  

:. VW Polo má rysy většího Golfu.

 

Začátek výroby nového pětidveřového Pola je naplánován na konec března. Na červen letošního roku se pak chystá uvedení na německý trh. Krátce na to, se začne Polo prodávat i v Česku. Ceny zatím výrobce nesdělil.

:. VW Polo - interiér vypadá špičkově.