Vyznačuje se důsledně oblou sexy figurou s okouzlujícíma exotickýma očima, malou pusinkou a vysoko klenutými boky, do kterých je vetknut pevný jinobarevný střešní a předokenní rám s rozpustilou grafikou názvu Pluriel. Vnější dvoubarevnost přesně podtrhuje konstrukční skladbu modularity roztomile buclatého, přítulného a ani trochu agresívního těla karosérie.

Ladnost i uvnitř

Také vícebarevná kompozice interiéru, se všemi jeho nekonvenčními a tvarově inovativními detaily, vykazuje prvotřídní designérskou práci. Vše je chutné, vkusné a důvtipné jak pro oko, tak na dotyk. Potahové a vůbec všechny povrchové, většinou běžně dostupné materiály jsou sympatické a oku lahodící. Za zmínku stojí jakoby trubková madla dveří a dále boků, která svou prověšenou křivkou vytvářejí skicově dynamický protipohyb k vypoukle vypjaté kontuře boků. Obzvláště u zcela otevřené verze spider je tento záměr patrný, umocněný tvarem lakovaných krytů bokové kontury v barvě karosérie. Taktéž zadní stěna sedákových opěradel přiznává barvu laku. Celkový výraz odkrytého interiéru je svěží a mladistvý. V případě robotizované převodovky SensoDrive se pod volantem nacházejí dvě pacičky, perfektně vytvarované k prstovému ovládání + a -.

:. Pluriel navazuje na tradici výrazných, velice originálních značek Citroën.

PLURIEL má silný sex-appeal. Obzvláště v barevné kombinaci ohnivě teplé oranžové karosérie s chladně šedými a hliníkovými částmi je pastvou pro oči. Francouzi zas jednou dali technické civilizaci půvabné umělecké dílo, kterému - když se do něj zahledíme - s úsměvem odpustíme jeho některé technické nedokonalosti.